Her geçen yıl teknoloji daha da gelişiyor. Kullandığımız teknolojik ürünler sürekli olarak kendini yenileniyor. Bir kaç yıl önce aldığınız bir elektronik cihaz, bu gün eski teknoloji haline gelebiliyor. İşitme cihazları da teknolojinin bu gelişimine paralel olarak yeni teknoloji dijital sistemlerle donatıldı. İlk icat edilmelerinden bu yana işitme cihazlarındaki tarihsel gelişimi izleyelim...

İlk işitme aleti 1800'li yıllarda Avrupa'da kullanılmaya başlandı. Büyük ve hantal bir görünüme sahip bu aletler 100 yıla yakın kullanıldı.

1899 yılında elektrikli karbon işitme cihazları yapıldı. Bunlar 3 volt ve 6 voltluk piller çalışıyordu.Yalnız yeterli güçte ve pratiklikte değildi.


1921 yılında elektronik işitme cihazı üretildi ve 1934 yılına kadar elektronik işitme cihazlarının farklı versiyonları üretildi. 1952 yılında aletler tek pilli ve daha küçültülmüş olarak kullanıma sunuldu.

1977 yılında dijital çipli analog işitme cihazları revaçtaydı. Bir çok işitme kaybına hitap edebildiler. 1988 yılında Phoenix firması dijital çipleri geliştirdi ancak pahalı olması dolayısıyla üretime geçemedi.

1996 yılının Nisan ayında saniyede 40 milyon işlem yapabilen dijital cihaz üretildi.

Bugün tüm dünyada kullanılan yüksek teknolojili dijital işlemcili ve bilgisayarda programlanabilen modelleriyle işitme cihazları geniş seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor.
Uzun ömürlü, ekonomik ve kalıcı çözümler sunan işitme cihazı pil gruplarımız için TIKLAYINIZ
Ana Sayfa | Kurumsal | İşitme Cihazları | Piller | Fiyat Listesi | Nasıl İşitiriz? | Bize Ulaşın MEGA TASARIM © 2010